Stomatolog dziecięcy

dentysta dziecięcy Poznań

Dentysta dziecięcy Poznań

Dzieci to szczególnie wymagający pacjenci. Postrzeganie przez nie otaczającej je rzeczywistości jest zupełnie odmienne od tego, do czego przywykli dorośli. Dobry dentysta dziecięcy wie jak sprawić, by wizyta u stomatologa nie była dla dziecka złym doświadczeniem i nie odstraszała przed kolejną wizytą w gabinecie dentystycznym. Zdrowie zębów i jamy ustnej to istotny czynnik wpływający na prawidłowy rozwój dziecka. Warto regularnie kontrolować stan uzębienia dzieci oraz zadbać o właściwą profilaktykę. Stomatolog dziecięcy z pewnością Państwu w tym pomoże. Warto przyjść z dzieckiem do gabinetu stomatologicznego na wizytę adaptacyjną. Podczas takiej wizyty nie wykonuje się zabiegu, jest natomiast ona znakomitą okazją do diagnostyki i uzyskania porad i wskazówek dotyczących dbania o zęby naszych dzieci, których z przyjemnością udzieli wykwalifikowany stomatolog dziecięcy. By zminimalizować ból dziecka proponujemy stosowanie znieczulenia komputerowego. Po każdej wizycie mały pacjent opuszcza gabinet z drobnym upominkiem. Nasz dentysta dziecięcy w Poznaniu zadba o to, żeby słowa "stomatolog" czy "ortodonta" nie wywoływało u najmłodszych żadnych negatywnych emocji.

Nasz stomatolog dziecięcy oferuje:

Lakowanie zębów stałych

Zabieg polegający na zabezpieczeniu bruzd świeżo wyrżniętych zębów stałych specjalnym materiałem kompozytowym. Lakowanie jest całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne. Szczególnie istotne jest zadbanie o "szóstki", które pojawiają się jako pierwsze stałe zęby tak, aby w późniejszym okresie życia mały pacjent nie musiał korzystać z rozwiązań jakie niesie stomatologia estetyczna.

Lakierowanie - fluoryzacja

Lakierowanie zębów to polega na nałożeniu specjalnego lakieru fluorowego na powierzchnie wszystkich zębów. Zabieg ten ma na celu dostarczenie dużej dawki fluoru, który uwalniany jest w czasie znacząco dłuższym niż w przypadku stosowania past lub płynów z fluorem.

Kolorowe wypełnienia

By leczenie ubytków, które zdarzają się również w zębach mlecznych, kojarzyło się z czymś przyjemnym dla dziecka, dentysta dziecięcy może zastosować kolorowe wypełnienia.

stomatolog dziecięcy poznań